Як здійснювати покупки через ebay

This post is also available in Українською мовою

Як то кажуть “по просьбе трудящихся” викладаю інструкцію як здійснювати покупки через онлайн аукціон ebay. Я звісно не гуру в цій сфері, але вже не одноразово успішно замовляла різні товари, які у нас дістати практично не реально. Інструкція орієнтована в основному на товари із категорії Crafts.

Якщо у вас ще немає аккаунта, то вам спершу потрібно зареєструватися ebay.com (на регіональних ebay.co.uk, ebay.pl, ebay.de і т.д. – логін буде підходити, заводити новий аккаунт для кожного не потрібно).

Знаходимо необхідний товар. Це можна зробити за допомогою пошуку, або ж зайшовши у відповідну категорію. Я в основному купую товари із категорії Crafts:

Ця категорія має багато інших підкатегорій, що в свою чергу мають ще повно підкатегорій. Мене найбільше цікавлять Scrapbooking & Paper Crafts:

З малюнка видно, що в основному я користуюся підкатегоріями Embellishments (елементи оздоблення – наклейки, квіточки, рамочки і т.д.) та Scrapbooking Tools (інструменти – ножиці, панчі і т.д.).

Для прикладу, нам потрібно знайти панчер (paper punch), що вирізає сніжинку (приклад тут). Йдемо в Scrapbooking toolsPaper Punches. В лівому сайдбарі виставляємо бажані опції:

Price – ціновий діапазон (наприклад до $10):

Seller – продавець:

тут можна вказати конкретного продавця, якщо пропустити цей пункт – товари будуть представлені від усіх продавців; я цей пункт завжди пропускаю:

Buying formats – формат продажі (аукціон, або моментальна покупка):

Якщо обрати auction – вам потрібно бідитися (робити ставки) як на звичайному аукціоні, лот виграє той, хто запропонує найвищий бід (ставку). У цьому випадку лот відразу придбати не можна, потрібно чекати завершення аукціону. Якщо обрати buy it now – лот можна придбати відразу ж за вказану ціну. Існують лоти як із auction так із buy it now форматами продажу.

Search options, Location, Distance – опції пошуку, місце розташування, відстань:

Клікаємо на chose more та у вспливаючому вікні виставляємо наступне:

Include Store inventory – пропускаємо;

Location – обираємо Worldwide (місце знаходження товару, в цьому разі в пошук будуть включені товари і з Японії, Китаю і т.д. – де вони суттєво дешевші);

Distance – обираємо No preferences;

Buying formats – обираємо на свій смак (аукціон або миттєва покупка);

Show onlyFree shipping (безкоштовна доставка – для України іноді буває така опція, але вкрай рідко, тому краще не обирати Free shipping); With PayPal acceptedобов’язково ставимо тут галочку (при купівлі товару з іншої країни у 99% єдиною доступною формою оплати є PayPal).

Тиснемо Go.

Основне ми обрали. Далі я сортую лоти за зростанням ціни та вартості доставки:

Після чого обираю країну:

На цьому етапі можна починати переглядати запропоновані лоти. Лот, який ми шукаємо виявився на першій сторінці:

Панчер коштує всього 1 цент, доставка $3.99. При купівлі декількох лотів від одного продавця, вартість доставки на кожен наступний буде зниженою, тому я завжди намагаюся купувати відразу декілька лотів.

Заходимо на сторінку лота та робимо ставку:

Щоб кожного разу, коли хтось зробить більшу за вас ставку не заходити на сайт, можна автоматично виставити максимальний бід

Наприклад, спочатку ваш був був $0.01, згодом хтось запропонував $0.05, потім ще хтось $1.10. Щоб кожного разу не заходити на сайт і параноїдально не оновлювати сторінку ви можете виставити максимальну суму, за яку ви готові придбати цей товар, наприклад $2.00. В такому випадку, коли хтось зробить ставку, система автоматично збільшить ваш бід на мінімально допустиму суму в конкретному аукціоні. Якщо торг зупинить на позначці $1.35 вам не потрібно платити $2, а всього лиш $1.35

Щоб переглянути всі лоти від конкретного продавця, клікаємо на Visit seller’s Store:

Обов’язково звертайте увагу на рейтинг (feedback) продавця. Чим вищий feedback, тим краще, в ідеалі він повинен бути 100%.

Після того як ви виграли лот, потрібно його оплатити. В 99% випадків, єдиною формою оплати є PayPal. Якщо будуть питання – можу окремим постом описати як прив’язати українську кредитку до PayPal.

Пересилка займає 1-2 тижні. Після того як ви отримали товар, не забудьте залишити відгук про товар та продавця:

Бувають випадки, коли вартість доставки в Україну на вказана. В такому випадку варто написати листа продавцю та запитати його про можливість та вартість доставки в Україну. Для цього клікаємо на Ask seller a question та пишемо запитання. Зазвичай відповідь приходить за декілька годин.

Сподіваюся ця інструкція стане вам у нагоді 🙂 Буду рада відповісти на ваші запитання в міру свого досвіду шоппінгу на ebay 🙂

Читаємо далі: PayPal як спосіб оплати покупок через eBay.

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

43 Comments

  1. Мені раніше б навіть в голову не прийшло купувати щось на ebay в Україні, думала за доставку треба буде космічну ціну платити. Скільки зазвичай обходиться доставка?
   Примітка:
   Загалом ebay непогана штука, мій перший laptop було куплено саме там за смішну ціну $300 (у 2003 році)

  1. 1. доставка безкоштовна (я так купила один з панчерів за $3)
   2. доставка мінімальна (купила 8 пачок наклейок за $3, доставка обійшлася у $1 з Японії)
   3. доставка в розумних межах (купила closet organizer за $9.99, доставка обійшлася у $5 з США)
   4. доставка комсічна – зазвичай буває на великі та важкі предмети, або якщо товар відсилається зі США.

  1. Дякую за інформацію. Навіть не уявляв, що на ebay продаються і такі товари, багато про які ніколи не чув, а про призначення деяких (той же панчер) лише здогадуюсь 🙂 .
   Погоджуюсь з leen, щось купувати на ebay просто не спадало на думку.
   З задоволенням прочитав би стосовно способу оплати. У гуглі мене не забанили :), але краще отримати всю інформацію з “одних рук”.

  1. пречудова стаття! я давно збиралась там собі щось придбати, але ніяк не доходять ручки пейпел оформити. ви дали додатковий стимул, велике спасибі!

  1. ivanko – спробую детально розповісти у наступних статтях про оплату 🙂
   Zvezdochka – завжди рада надихнути 🙂

  1. Я пейпал підключав до карти приватбанк Visa Electron. За кілька хвилин був вже активний аккаунт.

  1. jin – а ми якраз написали статтю на завтра як підключити карточку до пейпала 🙂
   добавлю посилання на тебе як додаткове джерело інформації

  1. Большое тебе “Дякую”, за то, что откликнулась на мою просьбу! И не ожидала, что так быстро напишешь такую МЕГА-статью, как пользоваться ebay. Очень хорошо расписала!!!

  1. Дякую за статтю, тепер її в закладки, як справжній туторіал 🙂

  1. а от таке питання: якщо пише до товару: Ships to United States то це значить, что лише людям з США можна купити цей товар і без варіантів?

  1. в такому випадку треба питати продавця – деякі погодяться вислати і в Україну (при цьому доставка в них може виявитися суттєво дешевшою), інші ж можуть погодитися, але загнути ціну за доставку (в цьому випадку можна пробувати з ними торгуватися), або ж скажуть що шіплять тільки в Штати

  1. Підкажіть будь ласка, як прив’язати українську кредитку до PayPal?

  1. Вадим, ось тут можете почитати як це зробити
   якщо виникнуть якісь додаткові запитання – пишіть мені на пошту, спробую пояснити (letrodectus {собачка} gmail.com)

  1. Тю! Ото я селянка!!!А я купувала автомобільне крісло через знайому, яка живе в Мюнхені….потім вона передавала мені його автобусом…..Скажу чесно, що німецькою я ніхферштейн, тому таке наперекладала, що віришила вибрати товар сама, а всі інші”нюанси” доручила знайомій!!! І знаєте що? Зекономила 100 евриків!!!!!І це враховуючи доставку автобусом!!!!Бажаю всім гарних покупок!!!!!!!

  1. А якщо я зробыла ставку, а тільки потім показали ціну в яку мені обійдеться товар. І якщо ця ціна мене не влаштовує! Як мені відмовитись у ціх торгах?

  1. І якщо можна, напишіть мені пліз як можна дізнатись скільки буде коштувати доставка на Україну, до того як зробити ставку! Дякую!

  1. Катя, перш ніж зробити ставку система вас два рази перепитує, чи ви впевнені, і натиснувши “place bid” ви підтверджуєте те, що ви згодні заплатити таку суму за товар. “тільки потім” вам не можуть показати ціну, тому що не знаючи ціни ви не можете зробити ставку. а за доставку до україни треба питатися продавця, так як у кожного свої ціни.
   п.с. читайте уважніше статтю, в ній було сказано про доставку: “Бувають випадки, коли вартість доставки в Україну на вказана. В такому випадку варто написати листа продавцю та запитати його про можливість та вартість доставки в Україну. Для цього клікаємо на Ask seller a question та пишемо запитання. Зазвичай відповідь приходить за декілька годин.”
   на у щоб відмовитися від покупки – знову ж таки пишіть продавцю, тільки майте на увазі, що це може негативно вплинути на ваш рейтинг в системі ebay, так як за те що ви зробили ставку, виграли товар продавець платить системі комісію, а якщо ви відмовляєтеся платити за товар, то комісію доводиться платити продавцю із власної кишені.

  1. Подскажите пожалуйста какие именно карты безпроблем оплачивают ваши покупки и в каком банке их открывать! И ещё если можно сколько будет стоить чтоб их открыть. Спасибо.

  1. дуже дякую! а я не знав, що ebay доступний для україни.

  1. Здравствуйте! Скажите пожалуйсто, а как Вы оплачиваете товар? У Вас карточка банковская? если да то какого банка, и как называется? (например Visa Classic от Приватбанка). Огромное спасибо за статью!!!!!!

   1. яка у мене карточка – це приватна інформація, і Вас не стосується. все що треба знати про оплату – описано у статті. якщо щось не зрозуміло – пишіть у службу підтримки ібею чи пейпалу.

  1. скажіть ,будь-ласка, якою поштою присилають товар?

  1. Скажіть будь-ласка ч тут є перевід на рус або укр мови. Дякую.

  1. Скажіть будь ласка чи товар приходить на вашу особисту адресу?чи варто вказувати адресу відділення нової пошти??

   1. посилка може прийти на відділення Нової Пошти лише якщо вона відправлена із такого відділення в іншому місті. За кордоном немає Нової Пошти.

    1. Тобто посилка приходить безпосередньо на ту адресу,яка вказується при купівлі продукта?

     1. посилка приходить тим перевізником, якого ви обрали, або яким відсилає продавець. у продавця ця інформація має бути зазначена, якщо не зазначена – то ви питаєте про це в продавця. Куди приходить посилка, залежить від того, якою службою доставки вона відправлена.

  1. Яна, скажіть будь ласка, така ситуація: я живу в Україні, але замовлятиму товар на адресу своєї подруги, яка живе в США (щоб по штучці не відсилати в Україну, а все разом) чи не буде проблем з доставкою і чи не буде потім проблем на митниці? Дякую:)

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.