Cricut – електронна машинка для вирізання

This post is also available in Українською мовою

CricutОсь уже декілька тижнів підряд я показую на блозі роботи, елементи яких були зроблені “іншою” машинкою (не Cuttlebug). Для прикладу:

В основному, це написи зроблені різними шрифтами. Що ж це за така машинка, яка може вирізати практично будь-що?

Це, на відміну від механічної машинки Cuttlebug, електронна машинка для вирізання Cricut. Зверніть увагу, що Cricut може лише вирізати, тиснення за допомогою цієї машинки зробити неможливо.

За яким принципом працює машинка?

Уявіть собі, що у вашому принтері замість друкуючої головки стоїть ніж – відповідно замість того щоб друкувати зображення, машинка його вирізає із паперу. Це найбільш просте пояснення, яке прийшло мені в голову. Звісно ж, все працює набагато складніше. Але про все по-порядку.

На відміну від Cuttlebug, електронна машинка Cricut може вирізати суттєво більші за розміром елементи. Існує декілька моделей, для прикладу Cricut Personal Electronic Cutter – ріже 12х6 дюймів (30х15см) та Cricut Expression – ріже 12х24 дюйми (30х60см).

Cricut може працювати як сам по собі без комп’ютера, так і підключений до комп’ютера. Щоб різати, цій машинці потрібні картриджі (проводжу аналогію з принтером: щоб друкувати на принтері потрібно мати картриджі та час від часу їх заправляти). Умовно, картридж, це своєрідна флешка, на яку прошиті (записані) певні чітко визначені виробником зображення, ці зображення з картриджу не можна стирати та доповнювати, можна користуватися лише тими, що є записано на картриджі (думайте про картридж як про диск з музикою, куплений в магазині – на ньому є пісні, але стерти або дописати туди інші пісні не можна). Відповідно кожен картридж містить інший набір зображень. Для прикладу, картриджі Home Accents Cricut Solutions та Cricut Storybook Cartridge мають абсолютно різний набір зображень.

Також, картрид можна порівняти і з ножами до машинки Cuttlebug. В цьому випадку картриджі мають величезну перевагу – ножами від Cuttlebug можна вирізати зображення лише одного розміру, ні збільшити, ні зменшити його не можливо. Вирізаючи за допомогою картриджів у Cricut можна збільшувати та зменшувати зображення до допустимих розмірів.

Але як це завжди буває, на кожну перевагу є свій недолік. Якщо ви думали, що ножі до Cuttlebug дорогі, ви ще не бачили цін на картриджі до Cricut. Ціни на найпримітивніші картриджі починаються від $40 і зашкалюють до $80 і навіть вище. Тому розуміні люди вигадали альтернативу – програму, за допомогою якої Cricut можна підключити до комп’ютера та вирізати інші зображення, які не прошиті на картриджі. Але і тут не все так просто – будь яке зображення у форматі jpeg чи gif машинка не виріже, вона попросту його “не побачить”. Тому потрібні спеціальні зображення у форматі svg або scut.

Такі зображення можна створювати самотушки (попередньо цьому навчившись, а це повірте мені на слово простій людині без відповідних знань досить складно), скачувати готові (вибір не надто великий, та й шукати їх доведеться довго) або купувати. Програма теж не безкоштовна – за неї теж треба платити, і то не малі гроші.

Щоб вирізати зображення на Cricut потрібно мати спеціальний коврик із клейкою поверхнею. Клеючої речовини на коврику вистачає на 20-30 вирізань, а це не так то і багато, перші 20 разів ви витратите на просте освоювання машинки. Коли коврик зноситься, треба купувати новий, а його вартість в залежності від розміру починається від $5-6. Аналогічно ситуація з ножем до машинки – він, як і будь який інший ніж з часом тупиться, і його потрібно міняти, а це теж додаткові витрати.

Машинка може вирізати елементи з паперу, картону, плівки, тонкого пластику. Додаткова функція машинки – малювання. Лезо можна замінити на спец маркери, які будуть малювати відповідні зображення.

Висновок такий: машинка досить корисна для скрепбукінгу. Використовуючи машинку можна створити унікальні неповторні написи, елементи оформлення, фони (мереживний папір).

Мінуси очевидні: дорогі картриджі, достатньо дороге обслуговування.

P.S. мінуси можна зменшити використовуючи спец програмне забезпечення, відновлення ковриків за допомогою різних клейких матеріалів, самостійне заточення ножів. Але усе це вимагає певних інших як фінансових так і часових затрат та певної додаткової кваліфікації та знань.

Якщо є запитання – залишайте коментарі, з радістю відповім.

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

38 Comments

  1. вобщем много не поняла на украинском 🙂
   насколько я поняла, то для среднего скрапера будет достаточно машинки Cuttlebug? Она дешевле обойдется и ножи к ней?

  1. Дуже цiкавий блог, але в мене е запитання.
   Как раз сейчас я ищу для себя подходящий каттер или плоттер, насколько мне известно крикут не подключается к компьютеру, даже в ссылках которые вы указали написано “No computer necessary”. Откуда вы знаете что у него есть подключение? Может есть ссылка на описание той модели которую да- можно подключать? Я бы не раздумывая выбрала крикут, если к нему не нужны катриджи. Зарание благодарю за ответ!!!!
   (та вибачте за росiйску мову,але менi так зручнiше)

  1. спробую пояснити момент щодо необхідності комп’ютера.Дійсно у всіх рекламних матеріалах та презентаціях виробник заявляє, що cricut можна використовувати без комп’ютера. Але не зважаючи на це в cricut є USB порт, про який не згадуэться в жодному описі та навіть документації. Чому так? Елементарно – виробник зацікавлений у тому, щоб купували картриджі. Тепер опишу 3 варіанти використання цього міні-плотера:

  1. Варіант 1. Використання cricut без ПК.
   Ви використовуєте тільки картриджі і зображення які записані на них. На кожному картриджі обмежена кількість зображень. Щоб об’єднати картриджы (тобто використати одночасно декілька) є спеціальний пристрій – Jukebox. Чим це добре – непотрібно комп’ютера та розбиратись в програмному забезпеченні.
   Чи погано – дорогі картриджі ($40-$80 за шт.) та Jukebox (~$70). Обмежена кількість малюнків, які можна вирізати. Ви не бачите розташування того що вирізається та на око уявляєте розмір.

  1. Варіант 2. Використання cricut з картриджами та ПК і програмного забезпечення від виробника.
   Ви можете підключити cricut до ПК за допомогою USB порта. Кабеля в комплекті немає, але ви можете використати будь-який від принтера чи сканера. Виробник продає програмне забезпечення Cricut DesignStudio. Пробну версію безкоштовно можна скачати на сайті виробника. Ця програма працює теж лише з зображеннями з Ваших картриджів. Тобто, якщо Ви і скачаєте з інтернету проект якогось малюнку для цієї програми, але не будете мати потрібного картриджа у Вас нічого не вийде. Аналогічно щоб використати паралельно декілька картриджів потрібен Jukebox. Тобто програма дозволяє зчитати з картриджа зображення та розташувати його на листі для вирізання і не більше.
   Переваги: Все що дозволяє програма – бачити, що вирізаєш, міняти положення та розміри елементів та розташування.
   Мінуси: Такі ж як і в попередньому варіанті, плюс додаткові витрати на програмне забезпечення.

  1. Варіант 3. Використання cricut з ОДНИМ картриджем та ПК
   Чому я наголосив на тому що ОДНИМ? Тому, що картридж потрібен лише для того, щоб cricut включався. Є можливість придбати програмне забезпечення стороннього виробника проте виробник зразу заявляє, що при його використанні ви ВТРАЧАЄТЕ ГАРАНТІЮ на виріб. Програмне забезпечення недешеве $80-100. Підготовка малюнків для вирізання потребує додаткових знань та кваліфікації. Але різати можна все що ви намалюєте. Проте є нюанси в користуванні і певні незручності – cricut часом висне, в певних моментах його треба перепрошивати.
   Плюси: Непотрібно купувати дорогі картриджі.
   Мінуси: потрібно купувати програмне забезпечення, потрібна додаткова підготовка користувача, потрібне додаткове обслуговування cricut, втрата гарантії, «зависання» cricut під час різання.

  1. Яна, Лесь, дуже цікаво. Це мега-мега-мега штуковина. І з моїми гуманітарно направленими здібностями я зрозуміла, що якою б багатою я не була, мені цієї штуки не треба 🙂
   Якщо мені треба буде якоїсь висічки чи слова, то я можу купити в вас :))
   Я краще довірюсь вам, кібернетикам-програмістам і просто гарним людям:)

   А от на Cuttlebug гроші збираю 🙂

  1. Дякую! В загальних рисах зрозуміло – все дуже легко і дуже приємно – але ДУЖЕ дорого. Або ж дешевше (хоч все рівно дорого, порівняно з Cuttlebug), але багато-багато часу й мороки.
   А ви таки й справді молодці, бо й самі таку штуку осили й іншим пояснили!!! 🙂

  1. Яночка, хоть вкратце опиши на русском, что в статье)))

  1. Яна спасибо за подробную информацию, у меня еще 3 вопроса – 1. если я покупаю у них программу, обязательно ли мне делать рисунки именно в ней, или я могу перенести в нее любое векторное изображение (corel, freehand,ilustrator,pdf) 2. какова максимальная толщина бумаги которую он режит (мне в-основном нужно 220-300гр.) 3.сколько такой каттер стоит на Украине?
   Спасибо еще раз – большое! ( наконец-то нашла рускоговорящего профи, ведь я в английском полный нолик… )

  1. Так все сложно, прямо ужас) Отдельный картрижди, ножи, умеют же производители деньги качать) А нет ли для скраперов мини-плоттера, который расчитан, например, на формат максимум до А4 и режет тоже все, что надо? Ему просто кидаешь картинку в векторе и все?

  1. Да, це дійсно саме та машинка, про яку я мріяла! Але зовсім не знала, що вона теж потребує картриджів. Думала, що працює тільки з компьютером)) Дуже дякую за цікаве і доступле пояснення!

  1. Kary Sol – малюнки можна робити в будь-якій програмі, для вирізання потрібен формат SVG. Програма, яка працює з машинкою не дозволяє малювати, максимум в ній можна писати TTF шрифтами. Максимальну щільність паперу не скажу, але картон 280 гр/м ріже без проблем як і грубший, якщо не прорізає за перший раз, то в машинці є функція повторного прорізання (до 4 разів). Орієнтовна ціна плотера – 250-260уо.
   Настя – так маркетингові служби в них працюють дай Боже 🙂 цей плотер і є для невеликого формату 6х12 дюймів, більший і відповідно дорожчий Cricut Expression. Аналоги є і в інших виробників (Making Memories), але вони портативні на акумуляторах і більш примітивні, при тих самих картриджах і решту недоліках (ціна не надто менша, а пристрій явно примітивніший).

  1. Яно, доброго дня. Мене цікавить одне, яким чином можна придбати Cuttlebug або Cricut через ваш магазин і яка вартість цього майна буде? Чи такі машинки можна придбати лише в закордонних магазинах?

  1. Олена, придбати можна через Зроби Сам(А). Для цього потрібна повна передоплата, за 2-2,5 тижні – машинка у Вас, пересилка до Вас – за наш кошт.
   Якщо зацікавило – пишіть мені на пошту letrodectus@gmail.com

  1. Яна, дякую за статтю. Лесик, дякую за доповнення. Дуже інформативно.

  1. пропустила эту статью…давно искала отзывы об этой мащинке…спасибо огромное. У меня вопрос, а сколько пересылка примерно стоит?

  1. Яна Смакула
   August 31st, 2009
   “…придбати можна через Зроби Сам(А). Для цього потрібна повна передоплата, за 2-2,5 тижні – машинка у Вас, пересилка до Вас – за наш кошт.”

   Пересылка из-за границы за мой счет?

  1. оскільки машинку продає наш інтернет магазин на території України відповідно вартість пересилки ви оплачуєте лише по Україні. приблизна варість 30грн

  1. Скажите пожалуйста! А плотер режет оракал(насквозь и не насквозь), и магнитный винил?
   Спасибо

  1. Яна привет, сейчас серьезно настроена на покупку машинки для вырезания, но не определилась какую лучше. Вопрос вот в чем:
   исходя из опыта использования конкретно этой машинки, какие поломки у вас были.
   к примеру я купила стандартный набор с машинкой, что мне ще потребуется приобрести для “полного счастья”.

   можно ли будет приехать к вам за машинкой и чтоб вы полностью проинструктировали как пользоваться машинкой?

   какую альтернативу вы смогли бы посоветовать, чтоб не было заморочек с картриджами и тому подобное?

  1. Я щасливая обладательница Cricut Expression!!! Я ее называю “Моя волшебная машинка”, вырезает быстро и много (полезно если делаете много одинаковых элементов), цена катриджа – минус, но катриджи, которые вырезают многослойные элементы позволяют вырезать до 120 разных элементов (теперь трачу деньги только на такие катриджи). В использовании машинка очень простая, моя дочка (8 лет), сама подбирает размеры и элементы, сама режет. Последняя модель Expression полность компьютеризирована. Cricut Imagene (работает как принтер и резак) не понравилась вообще. Пробовала другие машинки, менее дорогие, не понравились. Расходные материалы дорогие, а элементов мало и потом открытки выглядят очень одинаково – мое субъективное мнение, я в этом деле еще очень новичок :-). А цена – да дорого, очень дорого, если для хобби, а если … то она стоит того!!! Люблю свою Cricut, безмерно!!!

  1. вроде старые посты попадаться стали, а такая машинка классная, это же типа плоттера силуэт камео? у меня правда электрической нет,столько денег на ножи уходит,что уже думаю лучше плоттер прикупить)

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.