Як я “читаю” скетчі. Коротка стаття про “розуміння” скетчів для листівок та їхнє застовування у роботі

This post is also available in Українською мовою

Готуючи черговий запис для Зроби Сам(А) із новим, абсолютно простим скетчем для листівок у стилі Чисто і Просто я вирішила написати невеличку статтю та розповісти вам як я “читаю” та “розумію” скетчі. Сьогодні мова піде про скетчі для листівок.

Як я "читаю" скетчі. Коротка стаття про "розуміння" скетчів для листівок та їхнє застовування у роботі

Усі скетчі, до речі, ви можете знайти на сторінці Скетчі.

Погодьтесь, працювати із скетчами дуже просто – воно дають чудову базу, основу для роботи. Скетчі вказують на місце розташування елементів, приблизно задають пропорції роботи, підказують де розташувати напис та інше. Кожен “розуміє” та “читає” скетчі по своєму, хтось дотримується їх до найдрібнішої деталі, а хтось навпаки – “перефразовує ” їх повністю по своєму.

Особисто я люблю використовувати скетчі для своїх листівок. У мене є невеличкий записник із основними ідеями та підказками по схемах для листівок (про нього розповім та покажу його іншим разом), без нього не обходиться жодна моя робота. Проте не кожен скетч є хорошим (з персональної точки зору), далеко не з кожним легко працювати.

Коли мені на очі потрапляє скетч, який здається складним, я намагаюся подивитися на ньому по новому і зауважити не очевидні елементи. Давайте я поясню вам це на конкретному прикладі.

Візьмемо найновіший скетч для листівок від Зроби Сам(А). Він настільки простий, що здається, багато варіантів листівок до нього не придумаєш. Один елемент у верхній частині по центру та підпис.

2013-sketch#5-1

Приклади листівок за цим скетчем знаходяться нижче

1. Центральний елемент не обов’язково повинен бути у вказаній на скетчі формі. У листівці №3 серце замінено на квадратний елемент – наклейку.

1.1. Центральний елемент не обов’язково повинен розташовуватися на (у даному випадку) другому шарі паперу. У прикладі №2 другий шар паперу містить віконечко у формі серця, що повторює центральний елемент. Його в даному випадку формує не наявність чогось, а власне відсутність – відсутність паперу. Фоновий папір проглядається крізь віконечко та формує серце із скрап паперу, що оточене білим картоном. Наявність тиснення по контуру робить його ще більш об’ємним.

2. Не обов’язково використовувати таку ж кількість шарів, як зазначено на схемі. Листівки №1 та №3 є одношаровими – усі декоративні елементи розташовуються на основі листівки, що покрита скрап папером.

2.1. Не завжди скрап папір повинен бути другим шаром і розташовуватися поверх білого картону (чи іншого кольорового картону, який є основою листівки). У прикладі №2 фон виготовлений із скрап паперу, в той час як другий шар – із білого картону.

3. Листівка не обов’язково повинна містити підпис (напис-привітання) у зазначеному місці. Роботи №2 та №3 містять підписи у зазначеному місці (і у роботі №2 він доповнений додатковими елементами), в той час як роботі №1 підпис зміщений вверх і розташований поверх центрального елементу.

4. Прямі кути не завжди повинні бути прямими. Кожна із наведених листівок-прикладів містить хоча б два заокруглених кути. У прикладах №1 та №3 – заокругленими є два нижніх кути основи листівки; у прикладі №2 заокруглені усі чотири кути другого шару.

Як я "читаю" скетчі. Коротка стаття про "розуміння" скетчів для листівок та їхнє застовування у роботі

Керуючись вищезазначеними принципами за допомогою одного і того ж скетчу можна зробити незліченну кількість робіт. Головне додати трішки різноманітності та залучити власну фантазію!

Бажаю вам приємної творчості за допомогою скетчів від Зроби Сам(А)!

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

22 Comments

  1. Яна, спасибо огромное! Без этой базы бывает так сложно справится со скетчем 🙂

  1. Дякую Яночко за цікаву та дуже корисну статтю!!!

  1. Яна, спасибо за статью! Как раз для меня! Не умею совсем работать со скетчами. Читаю их буквально:)
   А о том, что вместо предупреждения о правах на авторство и ссылки на автора должна быть надпись или тег – мне даже в голову не пришло:)))))

   1. я б не сказала що напис повинен там бути, але в моїх скетчах ідея саме така 🙂

  1. Спасибо за разъяснения по поводу чтения скетча)) Забавно выходит, всё необязательно, в принципе!:)))

  1. Спасибо! Очень полезная и наглядная статья. Теперь можно попробовать поработать со скетчами. 🙂

  1. Дякую за гарне пояснення! Так набагато краще, стає зрозумілим суть скетчів!!!

  1. Дуже гарно роз’яснено, дякую! Я люблю скетчі, але в мене якось за настроєм іде зазвичай. Буває, що скетч “не йде”, у таких випадках і скористаюся порадами з цієї статті. 🙂

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.