Як зробити новорічні ялинкові прикраси

This post is also available in Українською мовою

Саморобні новорічні ялинкові прикрасиВи таки вмовили мене написати серед літа досить таки зимовий пост – про те, як зробити новорічні ялинкові прикраси-квіточки.

Хоча цим записом я планувала розпочати цьогорічний зимовий марафон (серію постів про саморобки до Різдва та Нового Року), не забувайте переглянути минулорічні саморобки із Новорічного марафону 2008.

Оскільки процес виготовлення прикрас дуже затяжний, тому і опис самого процесу я розділю на дві частини – сьогодні розповім про квіточки, завтра про те як їх упакувати в коробочку і як зробити коробочку з нуля.

Матеріали:

 • Шаблон або фігурний дирокол-квітка більш менш великого розміру, хоча б 3см;
 • Ножиці для вирізання квіточок (краще запастися великими і маленькими ножицями) або канцелярський ніж;
 • Підходящий папір із новорічними мотивами;
 • Однотонний папір, який гармонує із папером із попереднього пункту;
 • Голка або інструмент для проколювання маленьких дірочок та брадси або клеєвий пістолет чи якийсь інший засіб для склеювання паперу;
 • Стрічка в тон паперу або золотиста груба нитка, або мідний (золотистий) дріт;
 • Золотистий бісер (не обов’язково);
 • Глітер (не обов’язково);
 • Закріплювач люверсів та люверси (не обов’язково).

Структура квітки:

Кожна квітка складається із 5 шарів, вона двостороння. З кожної сторони є по два “лицьових” шари, між ними знаходиться один проміжний шар. Папір для середнього шару – обов’язково двосторонній, бажано цупкий картон.

Шари квітки кріпляться між собою за допомогою брадсів або на клей.

Перший варіант швидший але дорожчий, другий відповідно дешевший але повільніший. Я скріплювала шари квітки на брадси, використовувала ось ці брадси від DoveCraft, вони якраз мають відповідне новорічне забарвлення. Ви можете використати будь-які інші брадси, для прикладу чудово будуть дивитися брадси із камінчиками в середині.

Декілька порад якщо використовувати брадси:

 • Щоб з іншої сторони не було видно “ніжок” від брадсів останній шар квітки можна не “одягати” на брадс, а кріпити на клей.
 • Або ж останній шар квітки можна прикрасити золотистим бісером або камінчиками і таким чином приховати “ніжки” брадсу.

Якщо ви не використовуєте брадси, а склеюєте шари між собою, то:

 • Верхні шари квітки можна прикрасити тим же золотистим бісером чи камінчиками.
 • Як варіант в середину можна навіть спробувати набризкати штучного снігу або приклеїти дрібно натертий пінопласт для імітації снігового покриву.

Підібравши відповідний папір (якщо паперу із новорічними мотивами немає, можна скористатися фонами із цього запису, там є посилання на архів для скачування, дизайни звичайно не з найкращих, але більш менш підходять) переносимо на нього квіточки та вирізаємо їх. Перенести квіточки можна або надрукувавши на папері шаблон (якщо папір стандартного формату, скажімо А4), або вирізати квіточки та обмалювати на папері (якщо папір нестандартного формату і не влазить в принтер).

Шаблон потрібно друкувати на листку А4 формату, розмір квіточки (шару) – 3см, розмір готової 5-ти шарової квіточки – 4,5см. Якщо потрібен більший розмір – можна просто вирізати окремо квіточку у графічному редакторі та надрукувати її бажаних розмірів.

Шаблоншаблон

клацніть щоб відкрилося повнорозмірне зображення

Для однієї квіточки потрібно 4 шари із одинакового паперу та один шар із однотонного (проміжний шар), для прикладу – цупкого картону. Підрахуйте кількість квіточок, яку ви хочете зробити та помножте її на 4 – отримаєте кількість шарів, які потрібно вирізати із фонового паперу. Для прикладу, в одній коробоці у мене 12 квіточок, відповідно я вирізала 12*4=48 шарів із фонового паперу та 12 із однотонного паперу.

Проміжний шар служить для кріплення – в ньому робимо отвір, закріплюємо люверс щоб отвір не рвався (не обов’язково) та продягаємо через нього стрічку/золоту нитку/мідний дріт за який квіточка буде вішатися на ялинку.

Як зробити новорічні ялинкові прикраси

Квіточки не обов’язково вирізати із фонового паперу, можна скористатися традиційними новорічними поєднаннями кольорів та зробити квіточки біло-бордові або червоно-зелені:

Як зробити новорічні ялинкові прикраси

Як зробити новорічні ялинкові прикраси

Як зробити новорічні ялинкові прикраси

Щоб надати квіточкам об’єму можна зігути їхні пелюстки між пальцями як показано на фото:

Як зробити новорічні ялинкові прикраси

Щоб зібрати одну квіточку потрібно на брадс надіти на брадс шари в такому порядку: два шари з фонового паперу, шар з однотонного із отвором для стрічки, два шари із фонового паперу (або один із фонового паперу, а останній наклеїти).

Після цього в квіточку проселяємо стрічку та прикрашаємо (за бажанням).

Разом із цим записом я також вирішила влаштувати маленьку лотерею, та подарувати переможцю набір заготовок для виготовлення таких квіточок. Тому залишайте коментарі, якщо вам сподобовася цей МК 🙂 .

Якщо щось не зрозуміло – питайте, з радістю все роз’ясню.

Шукаєте інші ідеї саморобних прикрас до Новорічних Свят? Завітайте на сторінку Новий Рік у нашому блозі, де зібрані кращі ідеї до цього свята.

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

20 Comments

  1. #1. Яна, большое спасибо за такую подробную инструкцию и за шаблоны для цветов! Решила приступать уже сегодня-завтра!
   Я зарегистрирована не так давно, но уже перечитала практически все твои темы, все понравилось, многое уже успела попробывать сделать, и гвоздики красила, и открытки делала, и романтический ужин устраивали по твоим советам)))) за все спасибо! поражена твоими свежими и интересными идеями и тем сколько ты всего успеваешь!!Так держать!

  1. #3. квіточки дуже класні але хочеться якнайскоріше дізнатися як коробочку робити…скільки не пробувала ніколи не виходили грані((

  1. #4. Все геніальне – просте!!!
   МК чудовий і детальний, дякую.
   Та й ще політ фантазії, цеж нескінченно для даної іграшки, і обсипати її можна, і розмалйовувати, і розрізати для пишності – просто супер 🙂
   Мені б теж хотілось ще МК і про коробочку

  1. #5 Очень классная иде с вешанием цвЯточкАФФ на ЙОлку! Запихну себе в копилку. А ишшо лучше начну делать в ближайшее время, ибо с моим рабочим “АНТИэнтузизимом”, который проснулся у меня в последнее время, как раз к новому году я мож и раскачаюсь сделать хоть 3 цвятка 🙂

  1. #6 яна 🙁 хочу перевод на русский 🙁 чувствую, что я столько всего упускаю у тебя)))))))))))))

  1. #7 Шикарний майстер-клас!!! Все чітко і звозуміло…. і майже не складно))
   Обов’язково спробую!!!
   Згодна з Анею, що усі твою роботи надихають, а такому новачку як я, взагалі безцінний скарб!! Дакую тобі!!!!

  1. #8 Дякую за МК та шаблони. Квіточки подобаються дуже, та поки страшновато за них братись. Хоч чим більше дивлюсь-тим більше хочеться. Думаю, ще кілька разів передитаю й спробую 🙂

  1. #9 ДА, все просто и понятно. Спасибо огромное за МК (но если честно, я думала что вы продержитесь немного больше). Вот что значит сила уговоров. Жду, не дождусь вторую часть обучения.

  1. Аня, дякую 🙂 приємно чути, що люди мене читають від а до я 🙂
   Оксана – запасайся грубим картоном (як від звичайних картонних коробок) і будемо завтра робити 😉
   lana я не против конечно, но все таки писать на укр мне намного легче 🙂 да и по русски будет совсем не то. а большинство инструкций можно понять из прилагающихся фоток. все остальное – это уже мелкие детали и нюансы 🙂
   Kati, Алла – квіточки ми вирізали всі дружно з Лесиком і потратили на це діло не одну годину, я б навіть скзала, що ми цілу суботу з цим провозилися. спочатку поєднували різні фони між собою, довго придумували найкращий “рецепт” для квітки, але в кінці кінців таки зрозуміли, що найкраще використовувати один фон+однотонний папір або два різних кольори однотонного паперу. ще я спочатку чіпляла люверси, потім мені їх стало дуже шкода і далі я вже робила просто дірочки без люверсів. ще довго не могла підібрати брадси підходящого кольору, потім брадси одного кольору закінчилися і довелося брати інші… словом – роботи багато, краще за це засідати цілою сім”єю, звичайно якщо рідні “піддаються на такі провокаці” 🙂
   Оксана Плечун дякую 🙂 я б “трималася” довше, але якщо написати МК пізніше – то про багато деталей можна забути, а так все ще поки що добре пам’ятається

  1. #9 Я стільки всього пропустила, пока у мене інтернету не було! Люди вже до Нового Року готуються! Яночка, завжди любуюсь твоїми роботами! Дякую! У мене для тебе нагорода тут

  1. #11 А ты не думала делать лепесточки разные? Например, бумага-калька-картон-что-то блестит? Или так по-культурнее?
   И еще – где ты берешь столько картона?

  1. #12 Я думала, що ти квіточки дироколила, а виявилось вирізала. Нічого собі! Дякую за МК. Такі квіточки можна використовувати замість куплених бантиків для коробок із подарунками. Тільки підібрати інші кольори паперу (3-4 шари). Спробую обов’язково!

  1. Настя, пробувала – якось дуже наляпано виходить, хоча може просто не так поєднувала. тут головне показати як робити, а кожен вже собі як захоче так і скомпонує 🙂

  1. #13 Дуже гарно, я підібрала фони, буду роздруковувати, але виникло питаннячко. Папір для зірочок брати краще товстий та двосторонній?

  1. Яна,дуже гарно! Але у мене немає таких дуже художніх матеріалів,тканини нема,фетру наприклад.Можете представити щось з простіших матеріалів?

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.