Як зробити маленькі коробочки та пакетики для подарунків (відео)

This post is also available in Українською мовою

Оскільки декілька людей просило мене показати як я роблю маленькі коробочки та пакетики для подарунків, а Freetany буквально завалила мене листами на цю тему я вирішила відкласти запис про Новорічну рамку для фотографій на понеділок, а сьогодні написати як я роблю маленькі коробочки та пакетики для подарунків.

Якщо ви не дуже розумієте про що йде мова, гляньте сюди (маленькі пакуночки в санях Діда Мороза), сюди (маленькі подаруночки біля вхідних дверей будинку) та сюди (коробочки, що складені пірамідкою). Усі подарункові пакунки я зробила за досить простим принципом, який опишу далі.

Якщо вдивитися у фотографії попередніх записів, то можна помітити три типи упаковок (я виділила їх кольором на фото):

1. Повністю запакована коробочка-ящик, що не відкривається;

Як зробити маленькі коробочки та пакетики для подарунків
2. Коробочка з кришечкою, що відкривається:

Як зробити маленькы коробочки та пакетики для подарунків

3. Подарунковий об’ємний пакетик з ручками:

Як зробити маленькі коробочки та пакетики для подарунків

Усі ці типи можна поділити на такі підтипи (знаю, що звучить дуже “по книжковому”, але так, сподіваюся, буде легше зрозуміти):

 • Проста картонна упаковка обклеєна гарним папером;
 • Упаковка відразу зроблена із гарного паперу без картонної основи.

Якщо пакуночок маленький (маю на увазі 2-3 см), то краще робити його відразу із красивого паперу; якщо ж пакуночок більший (4 і більше см) для цупкості можна спрочатку зробити його із картону, а потім обклеїти гарним папером.

До речі, Ліза bullet-13 в коментарі до одного запису писала, що їй шкода використовувати гарний папір на такі речі – мені теж шкода, і я в принципі, ніколи не використаю на таке суцільний лист скрап-паперу, я завжди пошукаю якісь маленькі обрізки, навіть найменші, і якщо одного обрізка буде замало для обгортання одного пакунка, я поєднаю два і більше обрізки, щоб зекономити папір. А ще у кожного “плюшкіна” вдома є пакувальний  папір від минулорічних подарунків – його також можна запросто використати.

Ще одна порада – не використовуйте дуже цупкий папір для маленьких пакуночків (більше 150гр/м брати не варто), його буде тяжко зігнути і фінальний результат буде не надто красивим.

Інструменти:

 • Інструмент для тиснення/згинання паперу (наприклад такий або такий), якщо таких немає можна скористатися ручкою, що не пише, спицею;
 • Поверхня, що має сантиметрову розмітку (резиновий коврик (я використовую ось цей), або просто папір в клітинку, щоб було легше орієнтуватися у розмірах);
 • Лінійка;
 • Ножиці;
 • Двосторонній скотч/клей.

Я навмисне не вказала в переліку інструменів олівця чи ручки, тому що він нам не знадобиться, всі розмітки ми будемо наносити інструменом для тиснення, так буде і “чистіше” і швидше.

Варіант перший: коробочка, що не відкривається.

Щоб зробити коробочку із картонною основою, що не відкривається наступних розмірів 3 см (ширина) х 4 см (висота) х 2 см (глибина) нам треба на листі картону-основи нанести наступні лінії інструментом для тиснення (таким чином ми не лише позначимо лінії згину (так, їх буде погано видно), але і полегшимо згинання):

Як зробити маленькі коробочки та пакетики для подарунків

по червоних лініях вирізаємо, по чорних – проводимо інструментом для тиснення і згинаємо

Все дуже добре видно на відео (яке на жаль знімалося у дуже “польових” умовах, тому без звуку, сподіваюся там усе більш-менш зрозуміло):

Варіант другий: коробочка з кришечкою, що відкривається.

Щоб зробити коробочку із картонною основою, що відкривається наступних розмірів 3 см (ширина) х 4 см (висота) х 2 см (глибина) нам треба на листі картону-основи нанести наступні лінії інструментом для тиснення:

Як зробити маленькі коробочки та пакетики для подарунків

тут вже потрібні два елементи – основа-контейнер і кришка; остання повинна бути щонайменше на 1мм з кожного боку ширшою і довшою за контейнер-основу, так щоб вона могла легко надітися на нього

Варіант третій: пакетик із ручками.

Пакетик робиться приблизно аналогічно. Першим кроком потрібно відміряти 1-2см зверху і загнути всередину (таким чином зміцнити область, де будуть кріпитися ручки, хоча цього можна і не робити, адже пакетики дуже мініатюрні). Далі потрібно зігнути папір удвоє, але не рівномірно, залишаючи 1см на склеювання. Ну а далі все більш-менш зрозуміло на відео. Якщо щось не ясно – питайте.

(на відео час від часу пробігає наша чорна волохата киця – не звертайте уваги :D, також відео зняте не до кінця – не вистачило буквально 5 секунд щоб закінчити формування стінок пакетика, але якщо уважно дивитися то можна інтуітивно здогадатися що робити далі):

І на завершення потрібно голкою проткнути отвори (по 2 з кожної сторони, як на стандартному пакетику з ручками), проселити ниточку і зав’язати її в середині. На ниточку за бажанням можна надіти мініатюрний тег.

Готово! Сподіваюся цей запис допоможе вам зробити багацько маніатюрних декоративних коробочок 🙂 .

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

7 Comments

  1. Усе геніальне – просто. Відео просто супер, а Хуаніта посіла почесне місце серед українських скраперів. Пішла робити пакетики і коробочки. Низький уклін тобі, Яно!

  1. Спасибо за подробнйы мк 🙂 Мне тоже припали в душу эти коробчонки 🙂

   З.Ы.: Хуаниту и яек на отдельный видос в студию!! 🙂

  1. Яна, дякую за МК. Все зрозуміло, але не запам”ятала все зразу 🙂 Коли буду робити коробочки і пакетики, то тебе буду ще раз прокручувати і на паузу ставити там де треба 🙂 яйці респект і уважуха :)!

  1. Вау! Спасибо за такое полезное видео! Это то, что сейчас очень нужно, в преддверии праздников!

  1. Спасибо огромное. Наделала кучу маленьких и больших коробочек и пакетиков. Всё очень подробно и ясно рассказано.
   Спасибо:)

  1. клас! просто супер!!!Так прикольно ніколи такого не бачила!!!

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.