Що таке блог і як розпочати власний блог

This post is also available in Українською мовою

Що таке блог і як розпочати власний блогЯ помітила, що дехто з читачів Зроби Сам(А) не знає що таке блог, можливо хоче завести собі блог, але не знає як. Це і не дивно – адже на перший погляд створення блогу це дуже складна задача, яка потребує багато додаткових знань про хостінг, платформу блога, плагіни та купу інших незнайомих слів.

Усе так складно лише на перший погляд.

Коли я розпочинала вести Зроби Сам(А) у мене вже був певний досвід ведення блогів (мій особистий блог для прикладу). Тому я хочу допомогти вам – своїм читачам створити блог та розповідати про свої саморобки. Ви не впевнені чи вам потрібен блог? Тоді читайте Кому і навіщо потрібен блог.

Stand-alone блоги

Я віддаю перевагу stand-alone блогам (zrobysama.com.uaє типовим прикладом stand-alone блогу). Чому? Тому що тут я маю повну свободу дій над блогом – можу зробити все що заманеться (змінити дизайн, добавити кнопочки, віджети, встановити будь-які за функціональністю плагіни, повністю змінити структуру і т.д. Я навіть маю можливість слідкувати скільки разів клікнули на якийсь банер). Більше про перегави stand-alone блога можна дізнатися прочитавши цю статтю. А тут можна дізнатися про різні платформи для блогів.

Хостінг та встановлення платформи

Де розмістити блог, якщо він stand-alone? Найкраще відповідь на це запитання дає ось ця стаття. І не лякайтеся, не всі хостінги платні, існують і безкоштовні. Я надаю перевагу блого платформі wordpress – вона функціональна, гнучка, безкоштовна та повністю задовольняє потреби мого блогу. У встановленні цієї платформи немає абсолютно нічого складного, як це зробити можна дізнатися ось тут.

Після встановлення платформи треба обрати дизайн – тут теж все дуже просто. Для вордпресу існує безліч гарних безкоштовних дизайнів, які можна переробити на свій смак (дизайн Зроби Сам(А) також перероблений).

Плагіни – що воно таке і навіщо воно потрібно? Підписка на коментарі – це плагін, теги – теж плагін, фото з флікера внизу блога – теж плагін!

І найцікавіше – статистика! Вам однозначно цікаво скільки людей читає ваш блог, де про нього згадують, що пишуть, які статті подобаються більше, які менше – без цього нікуди. Як встановити лічильник та слідкувати за статистикою.

Якщо ви помітили, більшість лінків веде на один блог – Українську Блогосферу. Не подумайте, що це платна релкама. Навпаки – я сама постійно читаю цей блог і черпаю з нього багато ідей, тому – рекомендую його вам!

Сподіваюся, стаття стане у нагоді, а ви підійдете на крок ближче до створення власного блогу.

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

3 Comments

  1. Яно, дякую за згадку мого блогу. Надзвичайно приємно. І дуже хотілося б, щоб кількість якісних автономних блогів українською мовою зростала.

   Якщо у когось із читачів цієї статті виникне ідея створити власний блог – я також з радістю допоможу з технічними питаннями. До речі, серед безкоштовних хостингів можу порадити TopUA. Сам я користуюся платним хостингом, але про цей чув тільки позитивні відгуки від багатьох українських блогерів.

   А розпочати вести автономний блог з красивим доменом і на хорошому хостингу можна абсолютно безкоштовно (якщо не враховувати ті копійки, які витрачаються безпосередньо на сам інтернет). До речі, планую після закінчення циклу Дарена написати кілька статей про те, як це зробити (абсолютно безкоштовно завести автономний блог на двигунці WordPress).

  1. Ярославе, нема за що 🙂 люблю читати твій блог, тим більше – думаю мої читачі теж знайдуть щось цікаве та корисне для себе 🙂
   з нетерпінням чекаю на нові статті 🙂

  1. Дякую за статтю. Вона ще раз нагадує таким лінтюхам як я, що слід створювати нормальний блог, або не писати ВЗАГАЛІ НІЧОГО. Я вже не перший місяць говорю собі “найближчим часом”, але руки не доходять. Може “найближчим часом” таки і дійдуть;)

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.