Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

This post is also available in Українською мовою

Цього тижня я б хотіла дещо детально проговорити про використання швів у кардмейкінгу та скрапбукінгу, звернути увагу на такі шви, які можна зробити без швейної машинки.

Ми з вами не раз зустрічали листівки, які були хоча б частково доповнені швом – прошиті по контуру, із вишитим зображенням або нашитим елементом. Особисто у мене такі листівки створюють відчуття домашнього тепла та затишку, шов підкреслює те, що листівка виготовлена власноруч та з любов’ю.

Доповнення листівок швом за умови наявності швейної машинки стає елементарно простим завданням. Але що ж робити, коли швейної машинки немає? Залишається експериментувати та вигадувати нові цікаві методи створення швів у своїх роботах!

Зробити шов у роботі за відсутності швейної машинки можна декількома методами. Наприклад:

 • намалювати ручкою або маркером від руки (або ж використовуючи трафарет);
 • проколовши шилом отвори зробити шов руками;
 • зробити за допомогою спеціальних інструментів для шиття на папері;
 • виштампувати за допомогою чорнила та штампів.

На щастя, виробники скрап товарів забезпечили нас з вам всіма можливими інструментами для створення швів у наших роботах. Найпростішим інструментом можна назвати маркер або ручку. Особисто я часто використовую ручки-маркери від Faber Castell для імітація шва на своїх листівках. Я також люблю використовувати білу ручку для малювання стібків на папері темного або яскравого кольору:

Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

Якщо намальовані від руки стібки здаються вам надто примітивними, скористайтеся шилом та спеціальними лінійками із дірками, за допомогою яких можна зробити отвори у папері чи картоні, а між ними намалювати або прошити ниткою стібки:

Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

Якщо ж вам хочеться більш складних швів – різноманітних фігур, написів, скористайтесь спеціальними інструментами від WeRMemory Keepers – SewEasy (що можна дослівно перекласти як “ший легко”):

Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

А що робити тим із нас, хто шити не любить? Скористайтеся штампами, що імітують шов. Такі, наприклад, є знову ж таки у WeRMemory Keepers і по аналогії до інструменту SewEasy називаються SewStamper (що можна перекласти як ший-штампуй). До інструменту є різні насадки із вбудовною штемпельною подушечкою, що штампують чорним кольором:

Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

Повертаючись до шила та лінійки із отворами маємо вдосконалену версію – пластикові трафарети із отворами від Bazzill Basics. Трафарети продаються бордюрами по 4 шт із різними дизайнами, або ж одним трафаретом кола розміром 20х20 см:

Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

Окрім усіх вище перелічених інструментів найбільш ліниві із нас можуть скористатися натирками, наприклад від DCWV, щоправда, це буде найбільш затратний спосіб імітація шва:

Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

Звісно це ще далеко не всі інструменти, за допомогою яких можна зробити шов без швейної машинки. Іноді також можна зустріти штампи із “швейними дизайнами”, наприклад ось такі від Inkadinkado:

Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

Або ж зімітувати шов за допомогою папки для тиснення (а потім затонувати витиснену частину паперу чорнилом). Папки із такими дизайнами я зустріла у Тім Хольтца:

Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

А ті, хто мають електронні машинки для вирізання зможуть зробити шов за їх допомогою використовуючи цифрові файли-зображення швів, наприклад такі із магазину Silhouette:

Шов у кардмейкінгу та скрапбукінг без швейної машинки. Огляд інструментів

А якому способу імітації шва у своїх роботах надаєте перевагу ви? Який хотіли б спробувати?

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

24 Comments

  1. Сколько всего! Спасибо за обзор)

  1. Ооо! Дуже цікавий огляд! Про папки для тиснення зі швом я навіть і не чула)Щодо мене,то я надаю перевагу швейній машинці( швидко та якісно) або ж малюю від руки пунктир. Дивлячись яка тематика роботи. Можливо хотіла б спробувати тиснення за допомогою тієї самої папки) Дякую за таку судову статтю!!!

  1. а я якщо хочу зімітувати шов – то малюю звичайним маркером для CD. В нього зазвичай насичений чорний і він тонко пише.
   Але ще задумуюся над SewEasy – трохи марудно робити дірки шилом

  1. Яночко, спасибі дуже цікавий огляд. У своїй практиці (невеликій), я покищо використовувала лише машинний та ручний шов, інших використовувати ще не доводилося, гадаю, що спробувати хотілося б спробувати кожен з вище перечислених способів , дуже цікавий за допомогою інструмента, за допомогою штампів та трафардтів. Спасибі, Яночко, за дуже цікавий огляд!:)

  1. Знову цікавий огляд! Дякую, Яночко!!!
   Я маю швейну машинку, але якби не мала то хотіла б купити SewEasy! Вони такі гарненькі і напевно легкі в користуванні =)))

  1. Дякую за цікавий огляд. Стільки різних варіантів, а я використовую лише швейну машинку)Хотілось би спробувати зробити різноманітні фігури та написи інструментом SewEasy.

  1. Знову дуже цікавий огляд! Я користувалась натирками ” імітація шва” І робила шви ручками від руки, це звичайно дуже легко, просто і додає необмеженості вашій фантазіїї. Машинкою пробувала – але це поки що не для мене, точніше мені дуже подобається машинний шов але це ж потрібно дістати машинку і строчити а саме головне рівно строчити у мене з цим проблеми. Хоча я думаю попрактикувавшись все буде добре. Трафарети у мене також є – дуже зручні у використанні, що правда шви там виходять рівненькі і крупнокаліберні :))
   Яночко дуже дякую за такий гарний огляд і за те що ти неперестаєш нас навчати!!!

   1. marusya-dv – я теж не можу рівно строчити. зазвичай малюю собі лінію олівцем або проводжу інструментом для згинання паперу – дуже зручно і шов виходить майже рівним

  1. я занадто лінива для швів :Р
   максимум на що здадна – намалювати:)

   1. Во-во, и я такая же! Но бывают особые случаи, тогда я могу сделать подвиг и разложитьсвою машинку ради пары швов.

    1. mara_ko – я останнім часом заставляю себе машинку використовувати частіше, і не лише на папері. недавно навіть тюль підшила на машинці 🙂

     1. Я обычно если разбираю машинку, то стараюсь сделать максимум на ней. Это может затянуться и на целый день. Просто меня “убивает” сам процесс “сложи-разложи”. Дело в том, что у меня старая советская ножная машинка “Подольск”. Подумываю сменить на новую электрическую, но в этом вопросе надо тщательно разобратьсяю

  1. Стаття дуже цікава 🙂 Цілком погоджуюся що шви надають листівці якоїсь вишуканості й водночас чогось домашнього 🙂 (головне правильно цим користуватись ) 🙂
   Надаю перевагу інструментам SewEasy і SewStamper 🙂
   Надзвичайно зручні:
   1. Невеликі за розмірами 🙂
   2. До них є безліч насадок 🙂
   3. А також вони можуть бути як і штампом так і ручним швом 🙂
   А зараз хотіла б попробувати на машинці для вирізання 🙂

  1. спасибочки за информацию!!очень интересно и познавательно !!!

  1. Спасибо за такой подробный обзор) Очень интересно и познавательно) Я никогда и не задумывалась сколько способов имитации шва)
   Мне бы интересно и в работе,наверное, просто использовать было трафареты) Конечно, ещё проще SewEasy, но он по затратам больше, скорее всего)

  1. Дякую за велику кількість інформації))ну дууже вже класний інструмент SewEasy,адже можна стільки фігур і надписів вишити-надзвичайно подобається!))))На даний момент я використовую швейну машинку,хоча не можуть не сподобатись і техніки “вишивки” маркером та інструментом SewStamper)Погоджуюсь з тим,що листівки оздоблені швом створюють відчуття домашнього тепла і затишку, шви чудово доповнюють роботи))))

  1. кльовий огляд ))) мені дуже подобаються прошиті листівки, але особисто я не прошиваю їх ) не люблю шити папір, особливо сам звук коли голка проколює папір )))

  1. ого сколько вариантов!!! даже не знала, что можно столькими способами имитировать шов!!

  1. Чудова стаття) з задоволенням спробувала б вище перелічені варіанти імітації шва, використовувала лише штамп Good Day Clear Stamps Vintage Borders від WeRMemory Keepers)

  1. цікаво. Але я все одно великий любитель мальованих пунктирів 🙂

  1. Цікава стаття і корисна. Я, як і Оленка, теж надаю перевагу швейній машинці, але інколи ліньки її діставати і тоді нашвидкоруч малюю ручкою 😉

  1. Дуже цікаво, я й не знала про таку кількість варіантів. До речі, в програмці до Silhouette є також різновиди тих рисок, які можна самому намалювати або відкрити будь-який малюнок для вирізання і також перетворити на риски, щоб він не вирізався, а були лише контури 🙂

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.