Костюми на Хелловін: картонний капелюх для відьми

This post is also available in Українською мовою

Хеловін: як зробити капелюх для відьмиЯкий Хелловін без відьми? А відьма без капелюха? Сьогодні я покажу абсолютно елементарний спосіб зробити шапку для відьми, яку можна використати в якості декору або ж частини костюму на Хелловін.

Нагадую, цей запис опубліковано в рамках Місяця Привидів –  підготовка до Хеловіну.

Матеріали:

 • Цупкий картон, якщо ви робили вінок на Хеловін, то використайте серединку від картонної основи віночка;
 • Звичайний скотч;
 • Чорний перманентний маркер;
 • Папір із тематикою Хеловіну;
 • Чорна органза або фатин;
 • Різноманітні прикраси на ваш смак;
 • Двосторонній скотч, гарячий пістолет або інші клеючі засоби.

Якщо ви робили віночок на двері, то у вас скоріш за все залишилася картонна серединка від основи. Можна використати її, або ж вирізати бажану за розмірами основу із картону. Я скористалася вже готовою серединкою.

Капелюх я робила досить маленьким, на голову дорослого він не налізе, хіба що на дитину, і то напевно, тільки на дуже маленьку. Оскільки я заздалегідь знала, що носити його ніхто не буде, я не прорізала отвір у основі для голови, капелюх у мене служить більше роль декораці.

Отож, спочатку потрібно замаскувати краї основи (якщо ви використовуєте грубий багатошаровий картон, у якому є порожнини). Щоб приховати порожнини я по периметру обклеїла їх тоненькими смужками звичайного скотчу, а потім пофарбувала цю стінку чорним перманентним маркером:

Хеловін: як зробити капелюх для відьми

Хеловін: як зробити капелюх для відьми

Потім я обклеїла основу папером:

Хеловін: як зробити капелюх для відьми

Хеловін: як зробити капелюх для відьми

Із чорного картону зробила конус, приклеїла його до основи та прикрасила чорною органзою та чорними марблс:

Хеловін: як зробити капелюх для відьми

Готово!

Хеловін: як зробити капелюх відьми

Хеловін: як зробити капелюх відьми

Update: За бажаннями коментаторів викладаю фотку себе в капелюсі:

Хеловін: як зробити картонний капелюх для відьми

Інші варіанти костюмів на Хелловін:

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

24 Comments

  1. а мне тыква понравилась на заднем фоне ))) а шляпка манюня – стильно будет смотреться на голове 🙂

  1. chris запросто! дивися пост 😉
   Tanka гарбуз спільними зусиллями був куплений у сусідів і витасканий на 6 поверх (а важить він ой як не мало) 🙂
   Алла дякую 🙂

  1. Кльово! А вона маленька виявилась така 🙂
   Ще треба гумку приробити, щоб добре трималась 🙂

   п.с. Тобі личить!

  1. гарний капелюх. а це товари які я вибрала, але їх нема в наявності: набір пігментних чорнил від Studio G, фігурні ножиці Dovecraft – Colonial, набір паперу Classic K McKenna 15х15см, 36 листів, набір штампів Heidi Grace – Marina Dr, 12 шт, декоративні стрічки 10мм Polka Dot. Наперед дякую і чекаю 😉

  1. Гарненький капелюшок. Ще треба це чудо якось зафіксувати на голові

  1. Спасибо за мк))) мне, как-всегда пригодится как не на Хелоуин так на Новый год))

  1. Класний капелюх! А Яна в ньому неперевершена! Яночка, а можна на “ти”?

  1. В українській демонології відьма символізує не лише абстрактне зло; інколи вона може виступати символом смертоносної виразки або навіть смерті, і в цьому руслі її дії подібні до вампірських /Українці: народні вірування, повір’я, демонологія. — К.,1992. — С.432/. Невже ти Яна хочеш бути ВІДЬМОЮ, і взагалі навіщо нам святкувати свято нечісті (Кельтське). Ми православні християни, а не сатаністи.

  1. шановний Іван, почитайте історію Хеловіну, а потім робіть висновки. До речі, історія цього свята теж є наведеною на цьому блозі.
   Не хочете святкувати – не треба, я ні кого ні до чого не змушую, а всього лиш розповідаю про традиції інших народів. Бути консерватором ваше право, але здається пройшли часи, коли відьм палили на кострі 🙂

  1. Шановна Яна на наших теренах не палили відьм, бо не було гострої проблеми з ними. Вони були віддалені від людей (ховались в лісах), на даний час вони серед нас. І ви, можливо і не свідомо, але пропогуєте їх культ.
   ” Святкування свят подібних “Хеловіну” це завжди свідчення духовної катастрофи у суспільстві. Завжди в історії буває так, що більш розвинуті цивілізації чи народи поглинають менш розвинуті. Типовий приклад такого явища – життя будь-якої діаспори. Минає яких три-чотири покоління, і у більшості випадків люди вже остаточно втрачають зв’язок зі своїми коріннями. Точно так і в духовному плані: якщо суспільство не має здорової альтернативи різним шкідливим заблудженням та розвагам – воно хапається за те що вже є, та при цьому нормально функціонує. Точно таким самим чином до нас прийшли “Валентини-Хеловіни”. Сильні чужоземні традиції поглинають, чи принаймні впевнено починають, поглинати нашу власну українську ідентичність.

  1. Невже в когось з’явився ынтернет в середньовіччі?
   В мене таке враження, що такий погляд на життя та відьом з відьмаками якраз переважав у ті часи. Якщо бути дотошним то Християнство, як релігія, відкидає будь-які забобони, якщо Ви про це не чули запитайте у священника. А якраз ті хто “борються” з відьмами, упирями, чортами і т.д. і вірять в них. Хеловін та інші святкування це проста насмішка над нечистю, яку дехто дуже боїться чим, власне, і показує свою слабку віру або її відсутність у Бога.
   Нагадую, що Хеловін в нас теж святкують в християнському розумінні. Чи ви не святкуєте День всіх святих і не ходите в першу неділю чи то останню жовтня, як де заведено, на гроби і не палите свічки за упокій, і священники не правлять на гробах?
   А почитати попередній коментар, то якщо на те пішло то наша рідна релігія – язичництво. Давайте до кінця будемо консервативними і будемо молитись Дажбогу, Ярилу, Перуну? Чому б ні?
   P.S. Я не визнаю нашу культуру слабшою і святкую всі українські свята та не цураюсь вчитись у інших культур. А в кого є якісь комплекси то це його особисті проблеми.
   Читайте класику: “І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь” (Думаю знаєте хто написав).

  1. Важливою духовно-світоглядною особливістю заходів Хеллоуїна є їх ”підкреслена антихристиянська спрямованість”.«Це виражається в самій назві – ”Хеллоуїн”, в якій використовується християнське поняття ”святості”, і в календарній даті заходів (у ніч з 31 жовтня на 1 листопада)- напередодні Дня Всіх Святих, що святкується на Заході. З даною обставиною пов`язано неправильне сприйняття деякими людьми заходів Хеллоуїна як якоїсь ”оригінальної” форми святкування католицького Дня Святих. Це ”обман”, який в релігійній культурі сатанізму особливо сакралізований, освячений, знову ж таки, на противагу християнській культурі».

  1. Іван – перед тим, як це писати і висловлювати свої думки варто все ж таки почитати Вікіпедію і історію свята та від чого походить назва – Хеловін. Якщо Різдво ми назвемо Крістмас, то це теж стане сатанинським?
   Якраз вічне згадування про сатанистів і їх обряди є більшою їм рекламою ніж весела вечірка на День всіх святих.
   У вас все надто спотворено – чи ви дуаєте що на Хеловін всі будуть пити кров, палити хрести іт.д.? Ставтесь до життя простіше і не прискіпливо – буде набагато легше і веселіше жити.

  1. А мені здається, що така агресія з вашої сторони, як не дивно, зовсім не сприятиме популяризації ідей націоналізму і християнства.

   Чомусь згадала, як батько розповідав мені про одну австрійську церкву, в якій він побував на службі. Служба тривала менше години, прихожани сиділи на лавках, а після служби в церкві виступив запрошений зі столиці ансамбль. Все дуже демократично і комфортно. В Америці взагалі – церкви мають свої сайти, свої реклами і всякі атракції для залучення більшої кількості людей. А от українські церкви занадто консервативні навіть щоб лавки для прихожан дозволити, мабуть вважаючи, що сидячі християні гірші, ніж стоячі.

   Так і ви – зайняли жорстку позицію, яка зовсім не допомагає вам популяризувати ваші ідеали.
   Чим вам заважає доброзичливий блог про саморобні речі? Невже ви справді думаєте, що він має відношення до сатанізму? Маячня.
   Змиріться з тим, що світ стає меншим, а традиції рано чи пізно видозмінюються, змінюються, хочемо ми того чи ні.

   А якщо хочете допомогти справі – то створіть сайт присвячений українській культурі, а не флудіть на мирних блогах інших людей.

  1. І для аналізу:
   Чому в західній культурі святкування і Хеловіну і Валентина і інших “суперечних” свят підтримується священниками? Чому в них в церквах грають рок-колективи? Чому тільки в нас настільки все консервативно? Так ми бережемо традиції, культуру, АЛЕ! Скільки молоді ходить до цекрви в нас і на святкування релігійних свят, а скільки на заході?(Навіть в недалекій від нас Польщі?) Чому священник в Італії може пограти з молоддю футбол, а вечором піти на дискотеку? Чому до священника в Іспанії молодь йде як до друга поспілкуватись? А тому що там нема таких консервативних поглядів, тому що святий Отець там не для того, щоб когось вичитати і сказати який ти поганий, а для того, щоб порадити і зробити так, щоб людина поганого не зробила.
   Коли наші священнослужителі це зрозуміють то молодь і потягнеться до церкви, а не буде шукати собі “більш-цікавих” релігій.
   Тому святкування Хеловіну і інших свят треба просто взяти під свій контроль церкві і проводити їх для молоді, а не кричати що все заборонено.

  1. і ще, щодо переодягання в “нечисть” – а як ви, Іване, ставитеся до традиційних вертепів, а зокрема до традиційного персонажу чорта?
   ті люди, що в чорта переодягаються – теж сатаністи?

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.