Робимо December Daily разом. Частина IV – основні сторінки

This post is also available in Українською мовою

У цій статті я розповім про основні сторінки альбому December Daily – сторінки для фотографій. Виходячи із своїх можливостей та уподобань я вирішила притримуватися певних шаблонів для розташування фото.

По-перше, із шаблоном працювати легше (думайте про шаблон як про примітивний скетч – маючи скетч зробити сторінку набагато простіше) – не потрібно думати над розташуванням фотографій на сторінці, шаблон уже пропонує вам декілька варіантів розташування фото.

По-друге, робота із шаблоном іде швидше. Ви наперед знаєте як будуть розташовані фото на сторінці, ви навіть можете планувати які фотографії робити (що саме сфотографувати та як це сфотографувати – вертикально чи горизонтально). Друкуючи фотографії ви знаєте який формат фото вам потрібен, і найголовніше, роблячи альбом ви уже знаєте що куди потрібно наклеїти.

Звісно, такий формат підходить не усім. Впевнена, частина з вас захоче зробити кожну сторінку унікальною і не схожою на попередню – і це чудово! Але такий підхід вимагає більше часу, якого особисто у мене нажаль не так багато.

Малюючи шаблон для цього альбому я відштовхувалась від основного питання: який формат фотографії я хочу/можу використати? Мій портативний принтер друкує фотографії розміром 10х15 см. Фотографії більшого розміру він фізично надрукувати не може. Відповідно найбільший формат фото у альбомі – 10х15 см. Розділивши цей формат на 2, я також зможу використати фотографії розміром 7,5х10 см, а розділивши на 4 – фоторгафії розміром 5х7,5 см. Отже, я можу використати 3 розміри фотографії у своєму альбомі, а саме:

 • 10х15 см
 • 7,5х 10 см
 • 5х7,5 см

Шаблон I – одне фото 10х15 см:

Робимо December Daily разом. Частина IV – основні сторінки

Ідеально підійде для фотографій усієї родини. Частину фотографії у цьому випадку можна закрити різними прикрасами або журналінгом. На такій сторінці можна зробити відкидний елемент – фотографію (за фото можна заховати ще одне фото або ж журналінг).

Шаблон II – два фото 7,5х10 см:

Робимо December Daily разом. Частина IV – основні сторінки

Сторінка для фотографій середнього розміру. Одну зі фотографій можна замінити журналінгом або красивим скрап папером. Позаду однієї із фотографій можна спробувати зробити кишеню (для додаткових фото/журналінгу), або знову ж таки відкидний елемент.

Шаблон III – чотири фото 5х7,5 см:

Робимо December Daily разом. Частина IV – основні сторінки

Сторінка для мініатюрних фото – наприклад однотипних фото у русі (розпаковування подарунків і т.д.). Частину фотографій можна аналогічно до попереднього шаблону замінити на блоки для журналінгу.

Шаблон IV – мікс:

Робимо December Daily разом. Частина IV – основні сторінки

Поєднання другого та третього шаблону із однією основною фотографіює та двома допоміжними. Основну фотографію можна замінити на великий блок для журналінгу.

Шаблон V – для журналінгу:

Робимо December Daily разом. Частина IV – основні сторінки

Для сторінок із великою кількістю журналінгу підійде цей шаблон. Одне фото 10х15 (зрізане до висоти 13 см) або фото 9х13 см. Площу сторінки, що залишилася можна відвести для журналінгу. Фотографію можна зробити рухомою і під нею приховувати або додаткові фото або журналінг.

Який папір використати для основних сторінок?

Наступне важливе питання – який папір використати для основних сторінок? Однотонний кольоровий, однотонний білий, однотонний з тисненням/текстурою, скрап папір із новорічними мотивами, двосторонній скрап папір?

Як на мене, для основних сторінок із фото варто використовувати нейтральний папір, такий, який не буде перетягувати на себе увагу від фотографій – адже на таких сторінках саме фотографії є найважливішими.

Я планую використати сторінки із звичайного білого картону, кольорові однотонні сторінки в новорічних кольорах (червоні, можливо зелені – на таких сторінках особливо красиво повинні дивитися фотографії із білими рамками/підложками), сторінки із картону з тисненням, сторінки із скрап паперу з дрібними новорічни мимотивами.

Читайте далі:

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

7 Comments

  1. Идея деления фото на 4 части мне очень понравилась!!!Спасибо, Яна!

  1. Яна, идея мне твоя понравилась деления фото 10*15 на несколько фоток. Но потыкалась, потыкалась, а как на размере 10*15 разместить 2 или 4 фотографии не поняла… Можно описать или дать ссылку для чайников, как это делается в фотошопе.

   1. в програме Photoshop открываешь новый файл с размером 10*15 и перетягиваешь туда свое фото. Потом нажимаешь клавиши Сtrl+T это клавиши для редактирования размера и удерживая клавишу Shift растягиваешь или уменьшаешь свое фото до нужных тебе размеров. Так поступаешь и со всеми остальными изображениями. Но это при условии што фото тебе нужно в полной его красоте а если нужна только часть изображения то вырезаешь нужную часть и тоже перетаскиваешь и транформируешь. Вот незнаю понятно обьяснила или нет.

  1. Файна порада з папером, а то я на початках скрапбукової діяльності понабирала найяскравіші і найгарніші, а потім обдумувала як всю красу не затулити фотографіями 😀

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.