Як зробити дитячий альбом для новонародженого “Наш синочок” – від “а” до “я”. День перший

This post is also available in Українською мовою

Дитячий альбом "Наш синочок" - від "а" до "я". День перший

Отримавши море позитивних відгуків про дитячий альбом “Наша Донечка” я подумала, що було б непогано зробити аналогічний альбом “Наш Синочок“, проте цього разу повністю та в деталях описати процес створення альбому.

Тому сьогодні разом я розпочинаю 5-ти денну серію статей що розповість вам як зробити дитячий альбом для хлопчика.

Якщо у вас чи ваших друзів/близьких є діти і ви плануєте зробити для них дитячий альбом – ця серія статей саме для вас.

Для створення альбому я використала комплект базових та додаткових матеріалів. У переліку матеріалів я також вкажу можливі альтернативи, щоб вам було легше працювати та створити свій шедевр. Перелік матеріалів наводиться із розрахунку, що розмір альбому становить 13х19 см.

Основа альбому:

Будь-який альбом складається із цупкої обкладинки та внутрішніх сторінок. За основу для обкладинки я використовую готові чипбордові обкладинки від Dovecraft (або Zutter) розміром 13х19см. У набір входить два ідентичні за розміром прямокутники (заготовки для обкладинок) із фанери або чипборду.

Для внутрішніх сторінок я використовую готові нарізані сторінки для альбомів від Zutter. У набір входить 10 листів картону (20 сторінок), вони на декілька міліметрів менші за обкладинки, що у фінальному результаті виглядає досить красиво – внутрішні сторінки “заховані” за трішки ширшими/довшими обкладинками, не виступають за краї, не гнуться і не псуються.

Альтернатива: Якщо внутрішні сторінки можна замінити звичайним власноруч нарізаним білим картоном (скажімо з ватману), то чипбордові обкладинки таки раджу купити – рівно порізати (та й знайти) чипборд не так то й просто.

Кріплення альбому:

Як і альбом “Наша Донечка“, цей альбом буде скріплений за допомогою блакитної металевої пружини та брошурувальника Zutter Bind it All. В залежності від товщини альбому варто підбирати відповідний діаметр пружини. –

Альтернатива: Якщо брошурувальника немає, альбом можна зшити у місцях зшивання курсових робіт/дипломів (можна навіть зі своєю пружиною, в такому випадку вам треба буде купити всього лиш пружину відповідного кольору/діаметру). Також альбом можна “одягнути” на кільця – знову ж таки підібравши відповідний діаметр кілець.

Папір для альбому:

Щоб зробити альбом у одному стилі варто використовувати папір з одного набору. Для альбому “Наша Донечка” я використала картон із набору Toddlers від DoveCraft, для альбому “Наш Синочок” я також використовую картон із цього ж набору (власне одного набору картону вам вистачить на два альбоми – один для хлопчика та один для дівчинки). Цей набір подобається мені не лише дизайнами, але й тим, що він з блискітками, що додає йому святковості.

Альтернатива: Звичайно ж можна використати будь-який інший папір або навіть роздрукувати папір на принтері. На сайті Canon Creative Park можна знайти хороші набори паперу на дитячу тематику.

Окрім картону з набору Toddlers я також використала картон з інших наборів  у блакитних відтінках для створення фону на сторінках альбому. Детальніше я розповім про це коли буду описувати безпосередньо окремі сторінки альбому.

Прикраси альбому:

Більшість декоративних елементів альбому я роблю сама – вирізаю тваринок із листів картону Toddlers, проте альбом можна  і треба прикрасити іншими дрібничками – ґудзиками, шпильками, стрічками, наклейками. Намагайтеся підбирати плоскі не надто опуклі прикраси, щоб вони не “розпирали” альбом та не гнули сторінок.

Перед початком створення альбому раджу зібрати увесь підходящий папір та прикраси в одне місце (я завжди збираю усе в один великий пакет) – щоб при потребі усе було під рукою.

Приступаємо до роботи: обкладинка альбому

Для обкладинок альбому я стараюся використати міцний матеріал (який прослужить довше ніж звичайний папір), наприклад тканину або бархатний папір. Останній я купую в канцелярському магазині.

Одного листа формату А4 цілком достатньо щоб обклеїти дві обкладинки з однієї сторони. Для цього лист бархатного паперу я розрізаю на дві рівні частини розміром 20х14,5 см.

Дитячий альбом "Наш синочок" - від "а" до "я". День перший

Отримані половинки із зворотньої сторони повністю обклеюю двостороннім скотчем. Знімаю захисну смужку, на половинку паперу по центру прикладаю чипбордову обкладинку і приклеюю її. Щоб кутики виглядали охайнішими, відрізаю маленький трикутник на куті і загинаю залишки паперу до середини:

Дитячий альбом "Наш синочок" - від "а" до "я". День перший

Таким чином зовнішня сторона обкладинки готова. Переходимо до оформлення внутрішньої сторони обкладинки. Для цього нам знадобиться лист картону 30х30см. З нього потрібно вирізати наступні елементи:

Елементами 19-13см заклеюємо внутрішні сторони обкладинок, а 4х19см елементи відкладаємо на завтра.

Ось так виглядають обклеєні обкладинки (зверніть увагу на товщину):

Дитячий альбом "Наш синочок" - від "а" до "я". День перший

Переходимо до декорування обкладинок. Мені особливо подобається, коли обкладинка альбому має маленьку фоторамку, в яку можна поставити фото вашого малюка. Тому композиція обкладинки альбому “Наш Синочок” повністю побудована навколо саморобної фоторамки (фото-кишені).

Для рамки знадобляться:

 • Білий або дизайнерський картон;
 • Біла або блакитна вспінена резина;
 • Двосторонній скотч або клей;
 • Лінійка, макетний ніж.

Я вирізала рамку на машинці за допомогою ножа Scalloped Edge Frame, проте її (звісно ж простішу) можна вирізати і підручними засобами – ножицями та ножем. Наприклад звичайну прямокутну рамку, якою я прикрасила альбом “Наша Донечка” вирізати зовсім не складно.

Щоб у рамку було не складно вставити фото я зробила її об’ємною за допомогою вспіненої резини. Шар вспіненої резини з внутрішньої сторони є на 2 мм вужчим:

Дитячий альбом "Наш синочок" - від "а" до "я". День перший

зворотня сторона рамки, на картон наклеєна вспінена резина, яка вкрита двостороннім скотчем

Поверх шару вспіненої резини я наклеїла зворотню стінку рамки:

І ось так виглядає закінчена три-шарова рамка:

Перш ніж приклеювати об’ємні прикраси (та й рамку) до обкладинки варто зробити отвори для пружини/кілець, щоб потім було легше зшивати альбом (і щоб декоративні елементи не перешкоджали кріпленню).

Білу рамку я доповнила ведмедиком (якого я вирізала з листа картону з набору Toddlers), дирокольним метеликом, нотами (які асоціюються у мене з колисковою), ґудзиком та блакитними камінчиками:

Дитячий альбом "Наш синочок" - від "а" до "я". День перший

бант ведмедика я покрила глітером для додаткового ефекту, раджу використовувати прозорий глітер – тоді всі елементи та складки банту будуть більш помітні

Дитячий альбом "Наш синочок" - від "а" до "я". День перший

Дитячий альбом "Наш синочок" - від "а" до "я". День перший

верхня частина рамки без вспіненої резини – щоб можна було вставити фото

Читайте далі:

Інші дитячі альбоми в блозі Зроби Сам(А):

Чудовий приклад дитячого міні альбому для хлопчика використовуючи колекцію Up Up & Away від First Edition. Детальні фото та опис альбому.

Дитячий альбом для трішки старших діток, які вже вміють робити збитки! Альбом зроблений у формі гармошки та складається у спеціальну захисну папку.

Дитячий альбом із колекції Bazoo від Helz Cuppleditch. Сповнений ніжно рожевих та жовтих кольорів такий альбом чудово підійде для перших фотографій вашої донечки.

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

18 Comments

  1. Дуже гарний початок! Дякую за такі детальні інструкції, в таких дрібницях частіше частіше і робляться помилки!

  1. Ваау, Яна, какая красота! 🙂 Спасибо за такие подробные разьяснения и примеры альтернативных решений. Жду продолжения альбома с нетерпением))

  1. Яночка дуже дуже тобі дякую. Почну створювати альбом для моєї молодшої донечки.

  1. Яна, я вражена! І самою роботою, і, ще більше, описом. Ти, випадково, не педагог за освітою?

    1. зате дивись скільки у тебе учнів! і на багато старанніших і вдячніших, ніж в школі чи ВУЗі:))

  1. Рамка суперовая) и очень понравилась идея с бархатной обложкой! тоже обязательно попробую !

  1. Дякую, дуже зрозумiло все написано (з малюночками). Альбом буде дуже симпатичний.

  1. Яна, дуже дякую за такий цікавий і детальний МК. З нетерпінням буду чекати на продовження. 🙂 Тим більше, що папір Toddlers я уже придбала і дуже ним задоволена. У меня з’явилося запитання. А де можна придбати вспінену резину? Дякую.

   1. Ksjunja – нема за що 🙂 вспінену резину можна купити у канцелярському магазині, її ще також називають флексика, зазвичай вона тонка – 1мм. Ще буває грубша 1,5-2мм (я власне використала грубшу), але у нас я такої не бачила (її я купувала колись давно на ібеї)

  1. дуже гарний опис процесу роботи, з таким навіть дитина альбом зробить, я думаю це ідеально для початківців, молодець!

  1. Сподобався опис роботи. Зрозуміло, що часу на це багато потрібно, але бувають деякі “хитрощі”, що для початківців не просто рорзібратися, що до чого… ДЯКУЮ. І альбомчик такий придбати зразу хочеться… 🙂

   1. Таня, lusha – дякую! теж думаю, що для початківців це саме те – і опис, і сподіваюся мотивація 🙂
    а купувати нема чого – краще самому зробити 😉

  1. Альбом чудовий) Величезне спасибі за покрокову інструкцію, мені як новачку вона дуже знадобиться при створенні альбому)

  1. дівчата, у мене для вас дуже приємна новина – ми нарешті привезли набір Toddlers з якого зроблений цей альбом! поспішайте придбати – це вже точно остання поставка, по закінченню більше цього набору вже не буде.

  1. Спасибо за подробные инструкции, очень аккуратно уголки у обложки приклеены.

  1. вот уж правда читать – не перечитать!!! благодаря комментарию Марины случайно наткнулась на эту запись. я ж уже год мечтаю альбомы делать… все так подробно! красота!!! а когдаснова будут альбоооомы?)

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.