Гарячий або вологий ембоссінг (тиснення). Відео урок від Зроби Сам(А)

This post is also available in Українською мовою

Тиснення або ембоссінг (від англ. emboss – тиснути, вибивати, виділятися, ліпити рельєф, карбувати) – процес створення випуклого (витисненого) зображення або напису.

Yana Smakula - For You using stamps from Avery Elle and dies from Simon Says Stamp

напис For You зроблений пудрою для ембоссінгу золотого кольору / Ця листівка детальніше

Тиснення буває двох видів:

 1. Гаряче/вологе тиснення (ембоссінг)
 2. Сухе/механічне тиснення (ембоссінг)

Чому гарячий ембоссінг називають гарячим?

Тому що для його досягнення необхідне тепло (за допомогою тепла плавиться пудра).

Чому гарячий ембоссінг також називають вологим?

Тому що для його досягнення пудра повинна прилипнути на поверхню. Поверхння повинна бути вологою або клейкою (від чорнила). Саме тому для гарячого ембоссінгу використовують чорнила, що довго сохнуть або спеціальні чорнила.

У відео та у цьому записі мова йде лише про гаряче/вологе тиснення.

Листівка Follow Your Heart разом із Hero Arts

фон зроблений пудрою для ембоссінгу білого кольору / Ця листівка детальніше

Які матеріали та інструменти необхідні для гарячого ембоссінгу?

 1. Штамп із бажаним зображенням або написом
 2. Спеціальне чорнило для гарячого ембоссінгу (детально про такі чорнила можна почитати тут), або будь-яке інше чорнило, що довго сохне (наприклад пігментне)
 3. Фен для гарячого ембоссінгу
 4. Пудра для гарячого ембоссінгу

Не обов’язково: антистатична подушечка (це спеціальна подушечка, якою протирається папір для усунення статики; це потрібно для того, щоб пудра для ембоссінгу “лягла” лише там, де потрібно).

Black and Gold I Love You Always Card

фон зроблений пудрою чорного кольору, а напис – пудрою золотого кольору

Альтернативи:

 1. Штамп можна замінити намальованим від руки гелевою ручкою зображенням.
 2. Спеціальне чорнило для гарячого ембоссінгу можна замінити будь-яким іншим чорнилом, що довго сохне. Бажано підбирати колір чорнила в тон пудри (або використовувати злегка світліше чорнило).
 3. Плавити пудру можна не лише спеціальним феном (хоча, повірте, феном це робити найбільш зручно). Пудру можна плавити над тостером або праскою (будьте готові до того, що пудра може забруднити їх і ви її не відчистите).
 4. Пудру замінити не можливо. Це єдина складова без якої це техніка у вас не вийде. Не плутайте пудру для гарячого ембоссінгу із глітером (блискітками) або флоком (бархатною пудрою) – ці речі феном плавити не потрібно, їх приклеюють на поверхню за допомогою клею або скотчу.

Як робиться гарячий ембоссінг?

 1. Мокаємо штам у штемпельну подушечку для гарячого ембоссінгу (або іншу, чорнило якої довго сохне).
 2. Робимо відтиск (штампуємо).
 3. Посипаємо виштамповане зображення пудрою для гарячого ембоссінгу (оскільки виштамповане зображення вологе пудра до нього легко прилипає/пристає).
 4. Струшуємо надлишок пудри та висипаємо її назад у контейнер.
 5. Плавимо пудру феном для гарячого ембоссінгу.

Які є види пудр для гарячого ембоссінгу?

 • Extra fine – дуже дрібна. Використовують для тиснення на дуже дрібних/деталізованих зображеннях
 • Regular – звичайна
 • Ultra Thick (UTEE) – дуже густа (товста). Рідко використовується поверх виштампованого зображення. Натомість таку пудру застосовують самостійно для покриття великих за площею поверхонь
 • Distress – пудри за допомогою яких створюються текстуровані дещо зістарені зображення

Пудри також бувають із спеціальними ефектами, наприклад:

 • Кольорові пудри – звичайні пудри різноманітних кольорів
 • Пудри із глітером/перламутровим блиском
 • Пудри із металічним блиском
 • Прозорі пудри
 • Неонові пудри
 • Пудри із запахом

Якщо на упаковці (баночці) з пудрою нічого не вказано про її тип, це означає що це звичайна regular пудра без жодних ефектів.

Переходимо безпосередньо до відео:

Матеріали

Придбайте пудри для гарячого ембоссінгу у нашому магазині.

Пудри від American Crafts:

 Пудри для ембоссінгу від American Crafts

Пудри від ClearSnap:

Пудри для ембоссінгу від ClearSnap

Пудри від Hero Arts:

Пудри для ембоссінгу від Hero Arts

Пудри від Stampendous:

Пудри для ембоссінгу від Hero Arts

SUBSCRIBE TO MY NEWSLETTER

43 Comments

  1. информация очень полезная) особенно про прозрачную пудру. только мне белый текст на светлом фоне на видео плохо видно было. но хорошо, что он размещен еще и в блоге)

  1. Що ж це я сьогодні перша???
   Гарний урок, з відео все більш зрозуміло. Дякую, Яночко, за підготовлений матеріал.

  1. p.s… та ні не перша, поки писала, то Жужа мене випередила 🙂

  1. Дуже класний урок, ще раз переглянула старі записи з новим поглядом. Особисто мені гарячий ембосінг дуже сподобався!!! Легко працювати і гарний результат. Надіюсь ще освою тиснення за допомогою папок:))

  1. Дякую за урок!Все дуже детально і зрозуміло)

  1. Дуже дякую, все не було часу розібратися, а тут так докладно і з прикладами!

  1. Як же ж я люблю твої відео МК!!! І твої чорні нігті =)))))
   І не менш сильно я полюбила ембоссинг =))) Ніяк не награюся з феном!!!
   Дякую тобі!!!

   З.І. Яночко, а пудри puffy в тебе не плануються з”явитися у магазині? Дуже подобається такий ефект =)

   1. Alёnushka – дякую!
    пудри puffy – чесно кажучи я навіть не знаю що це таке 🙂 розкажіть будь-ласка

     1. Alёnushka – дякую, буду знати 🙂 у магазин такі привозити найближчим часом не будемо точно, ми поки що возимо пудри лише від American Crafts, а в них таких немає, окрім тих, що ми вже привезли є лише неонові

  1. Фен для гарячого ембоссінгу дуже класна штука, на прасці дійсно може налипнути пудра, а в тостерпечі все таки кладеться їжа, хто-зна що там з пудри може виділятись, то ж хімія.

   Дякую за відео, класна заставка 😀

   1. coquette – я от власне на прасці і починала, добще що ми нічого вдома не прасуємо, тому що вся поверхня вкрита золотою пудрою 😀
    але з феном дійно впе простіше (хоча б тому, що не треба йти в кладовку і діставати праску, та й попектися феном складніше ніж праскою).

  1. І ще забула написати )) Манікюр стильний!! )) І мені дуже сподобалося відео і те що в ньому є різні схеми!!! І голос у тебе дуже приємний! )) Буду з нетерпінням чекати наступний відео МК! ))

    1. )) Так це у всіх так…Голос свій або не впізнають, або голос свій не подобається ))

  1. Супер!!!! Величезне спасибі! Януся, ви супер педагог, думаю, не один початківець стане профі завдяки Вашим МК. Дякую за відео, бо одної теорії трохи малувато, а так все прояснилось.

  1. Дуже цікава інформація)))Особливо дякую за види пудр – тепер все зрозуміло(саму техніку розуміла, а за пудри навіть не задумувалась)
   І ще одне питання:а звичайний фен для волосся не підійде, якщо використовувати найбільшу потужність?Чи він здує всю пудру?))))

   1. Lida – “а звичайний фен для волосся не підійде, якщо використовувати найбільшу потужність?” – спробуйте виштампувати зображення, посипати його дрібною крупою або сіллю (суто заради експерименту) і подуйте на це феном для волосся на найбільшій потужності (або на будь-якій потужності), ви зрозумієте в чому різниця 😉
    + подивіться та послухайте відео (починаючи з 2:10 хвилини) – я там пояснюю про фени для ембоссінгу та фени для волосся

    1. Послухала))))в мене вчора малеча спала, а побачивши МК, хотіла подивитись вже і негайно, тому дивилась без звуку))))до речі, все так наглядно, що зрозуміло і так.молодець!!!
     А праскою як можна нагрівати?просто папір зворотньою стороною прикладати?

  1. Яно,дякую за таке чудове та цікаве відео!такий мк дійсно став для мене у нагоді!
   Також я перепрошую за свою необачність у вчорашньому коментарі.Я просто не знала, що це сприймається як крик…)мені дуже подобається Ваш блог та усе ,що Ви робите!ще раз перепрошую.

  1. Дуже корисний детальний та змістовний МК! Яночко, спасибі за МК.!:) В мене є таке питання: маю білу пудру, але коли по ній тоную вона розсипається, виходить, що не можна досягнути бажаного результату, а так лише натяк на тонування, а ще коли вона плавиться, набуває такого ніби оксамитового(“бархатного”) рельєфу, чи то вона є така, чи я щось не правильно роблю?:) Дуже дякую!:)

    1. Embossing Powder – Puffs White і дістрес також.

     1. babypusya – про puffs нічого не скажу, але я так розумію, що вона такою і повинна бути, можливо вам більше про неї розповість Alёnushka.

      а про distress розповім –
      пудри distress, так само як і чорнила distress є досить специфічними і з ними необхідно навчитися працювати.

      пудри дістрес суттєво відрізняються від іншиих пудр, перш за все:
      1. вони трішки довше сохнуть. розплавивши пудру дістрес її треба відставити на декілька секунд/хвилин і дочекатися поки вона висохне, інакше все розмажеться
      2. пудри дістрес не дають глянцевого блиску, вони є матовими, тому ніколи не будуть виблискувати на світлі як інші пудри
      3. (найголовніше) пудри дістрес мають в собі спеціальні частинки, що не плавляться під час розплавляння пудри і розроблені для того, щоб відділитися від розплавленої пудри.
      Тобто, зробивши гарячий ембоссінгу пудрою дістрес (і зачекавши декілька секунд-хвилин) зображення необхідно потерти пальцями для того щоб вивільнити ці спеціальні частинки – вони відпадуть і таким чином утворять нерівномірне текстурне покриття пудри для ембоссінгу. Саме завдяки наявності цих частинок у пудрі створюється зістарене, потерте, шерохувате зображення.
      У вашому ж випадку коли ви тонуєте інструментом для тонування ви вивільняєте ці частинки і тому складається враження що пудра розсипається. Насправді це не пудра осипається, а лише спеціальні частинки, які і повинні осипатися.

      1. Яночко, дуже дякую за відповідь!!!:) Дуже корисна і вичерпна інформація. Такого про пудру дістресс я точно не знала, хоч і маю її в наявності. Велике Вам спасибі за увагу, я себе як в школі по скрапу відчуваю у Вас в блозі. Адже дуже мало можна знайти такої інформації. Дякую, що щедро ділитеся нею з нами!!!:)

  1. Доки написала, то коли комент вже опублікувався, помітила, що , мабуть Alёnushka пише саме про таку пудру. Саме таку я маю, її в тонувані застосовувати не можна?

  1. Не знаю як для інших, але для мене дуже цікава а насамперед корисна інформація 🙂
   Яно з такими навиками можна створювати свою школу 😉 Думаю, що список бажаючих буде дуже великий ( і я в тому числі) 😀

  1. Дякую=))) Дуже класнй відеоурок=))) Аж захотілося експериментувати=))) Мені дуже подобається прозора пудра…і як за допомогою неї можна робити ефект битого скла=)))

   1. ayrin – дякую!
    а ефект битого скла дійсно класно виглядає, для нього якраз найкраще підійде UTEE

  1. эту технику я ещё не освоила, НО видео очень мне понравилось! Очень интересно и очень красиво получается! Может и я когда-то я попробую так)

  1. Яночка,по твоим мастер-классам все так четко понятно,и доступно, спасибо за урок!!!!

  1. Яна, пост очень полезный, для себя открыла, что существует пудра дистресс!!!? Круто. Единственное, что хотела заметить, я много раз пробовала делать эмбоссинг на кальке и заметила что она с него слетает, осыпается (сразу или со временем при прикосновении). Если конечно не использовать такой эффект только для странички, которую редко трогаешь, перелистываешь…

  1. Дуже дякую за корисний МК! Якраз в пригоді мені зараз з золотою пудрою!

Like what you see? Drop me a comment! Thanks!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.